Tarihçe

TARİHÇE

 

İPAŞ  İŞLETMECİLİK PAZARLAMA VE YATIRIM ANONİM ŞİRKETİ 1978 yılında eczanelerin ilaç temin etmede yaşadığı sıkıntıyı giderebilmek amacıyla Eczacı Haldun KOŞAY ve aile fertleri eczacılar tarafından Eczacılar Ecza Deposu ticari ünvanıyla  bir eczacı mesul müdür sorumluluğundan İzmir Menemen’de kurulmuştur.

1980′ li yıllarda ecza depolarında “sürsaj” (fiyat artışı) son derece yaygın iken ilk defa sürsaj yapmayarak ve diğer ecza depolarının da bölgemizde sürsaj yapmalarına engel teşkil ederek eczacının yanında olduğunu göstermiştir.

İlerleyen yıllarda ilaç sektöründeki taleplerin artması ile önce İzmir Alsancak’a daha sonra da İzmir Kahramanlar bölgesine ve enson olarak 1996 yılında Bornova'daki mevcut işyerine taşınarak faaliyetlerini genişletmiştir.

Son altı-yedi yıldır ilaç piyasasında yaşanan tüm zorluklara ve olumsuzluklara rağmen yürüttüğü ticari ahlak değerlerine bağlı, şeffaf, tasarruflu ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikalarıyla bu günlere kadar gelmeyi başarmıştır.

2012 yılından itibaren yeniliğe açık, teknolojik gelişmelere ayak uyduran İPAŞ  halihazır ww.eczacilar.com sitesininde eczacı müşterilerinin hizmetlerine ilaveten ilaç dışı ürünlerde başta dermokozmetik ve kozmetik ürünler başta olmak üzere internet üzerinde www.parkreyon.com ve www.saglikbizim.com e-ticaret siteleri kurarak sanal ticaret mevzuatı kapsamında faaliyete başlamıştır.

 

YÖNETİM

 

İPAŞ İŞLETMECİLİK PAZARLAMA VE YATIRIM ANONİM ŞİRKETİ 4 hissedardan teşekkül eden bir yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir. Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucumuz Eczacı Halil Haldun Koşay, Yönetim Kurulu Üyesi yüksek mühendis AbdülBari Koşay, Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Hasan Sadi Koşay ve Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Zeynep İnci Koşay Erdem'den meydana gelmektedir.

ECZACILAR ECZA DEPOSU şirket yönetim kuruluna bağlı olarak Mesul Müdür Eczacı Şenay Hatipoğlu, İşletme Müdürü Yalçın Zeren ve Muhasebe Müdürü Derya Türksoy tarafından  yönetilmektedir.

 

SOSYAL SORUMLULUK

 

MENEMEN HALDUN KOŞAY LİSESİ

 

MENEMEN FATMA KOŞAY İLKÖĞRETİM OKULU